Етър 64  спечели великотърновското дерби срещу Търновград с 25:23 (12:12)

...

Етър 64 спечели дербито срещу Търновград в първия кръг на хандбалното първенство

Етър 64  спечели великотърновското дерби против Търновград с 25:23 (12:12) в първия кръг на женското хандбално състезание.Десеткратните шампионки стигнаха до триумфа против новосформирания дебютант в елита с по-концентрирана игра в края.

Символичните домакини от Търновград стартираха по-силно мача и поведоха с 6:3 след десетина минути игра, само че Етър изравни още преди средата на първото полувреме, а до почивката равенството се резервира.

Възпитаничките на някогашната националка Зоя Стефанова още веднъж започнаха по-добре през второто полувреме и след серия от четири следващи гола дръпнаха с 18:15 в 40-ата минута, само че " виолетовите " отново наваксаха бързо още за 18:18, след което мачът вървеше гол за гол до последното равнене в 56-ата минута при 22:22. До финалната сирена Миглена Христова осъществя три гола за етърки, които позволиха единствено  едно попадение във вратата  си и  с това се поздравиха с триумфа.Христова беше най-резултатна за победителките с 9 попадения,  а Мария Спиридонова добави 5.

За Търновград с по 6 гола се отличиха Деница  Иванова и  Петя Кръстева.В другата среща от кръга по-късно през днешния ден вицешампионът Свиленград приема Сливница.Шампионът Бяла пък през вчерашния ден стартира с победа отбраната на купата си  след 37:22 (16:13)  при домакинство си на новака в елита Васил Левски (Нова Пазар).